Adwokat Łódź, Zgierz - Piotr Sek

Krzywy chodnik

Podkreślenie Adwokata

kom: 723 639 158

Krzywy chodnik a zadośćuczynienie i odszkodowanie

Trudno jest wymagać od pieszego, aby ten poruszał się tylko i wyłącznie po nieuszkodzonych, czy prostych płytach chodnikowych. Pieszy nie ma obowiązku koncentrować swojej uwagi tylko i wyłącznie na obserwacji stanu nawierzchni chodnika, to przecież nie gra w klasy. Tak stwierdził w jednym ze swoich orzeczeń Sąd Rejonowy w Zgierzu.


Całe zdarzenie miało miejsce w Zgierzu. Miasto, które było w tym konkretnym przypadku zarządcą chodnika, nie uznało swojej odpowiedzialności. Miasto Zgierzodszkodowania Łódź, odszkodowania Zgierz podnosiło, że poszkodowana poruszała się po chodniku, który doskonale znała. Według zarządcy, przeciętnie sprawna osoba, która idzie chodnikiem, zwraca uwagę na podłoże i jest w stanie ominąć nierówności w nawierzchni, podnosząc przy tym zarzut przyczynienia się poszkodowanej do powstałej szkody. Podobne stanowisko zajęło również towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym miasto miało zawartą umowę ubezpieczenia z tytułu OC.
Sąd w Zgierzu jednak słusznie uznał, że to zarządca chodnika dopuścił się zaniedbania i ponosi odpowiedzialność za szkodę. Bez znaczenia jest fakt, że poszkodowana przechodziła w tym miejscu wielokrotnie. Nie można zatem zarzucić jej, że poszkodowana przyczyniła się w jakikolwiek sposób do powstałej szkody.

Kancelaria Adwokata Piotra Sęk posiada wieloletnie doświadczenie w szeroko rozumianych sprawach odszkodowawczych. Reprezentujemy naszych Klientów przed Sądami na terenie całego Kraju. Jeżeli potrzebny jest Państwu adwokat w Zgierzu bądź w Łodzi w sprawie o odszkodowanie bądź zadośćuczynienie to zapraszamy do kontaktu celem omówienia szczegółów współpracy. Istnieje możliwość spotkania w Kancelarii w Zgierzu oraz w Łodzi.

Pomożemy Państwu ocenić szanse powodzenia wysuwanych roszczeń, określimy ich maksymalną wysokość oraz pomożemy zgromadzić potrzebną dokumentację. W razie zlecenia nam sprawy do prowadzenia będziemy Państwa reprezentować począwszy od postępowania likwidacyjnego poprzez postępowanie sądowe i kończąc na postępowaniu egzekucyjnym.

Odszkodowania zadośćuczynienia adwokat Łódź Zgierz

Oferujemy pomoc prawną i doradztwo w sprawach o odszkodowania, zadośćuczynienia i renty. Pomagamy odzyskać koszty związane z leczeniem, rehabilitacją, kosztami pogrzebu itp. Zapewniamy pomoc w pisaniu wszelkiego rodzaju pism i kompletowaniu dokumentów a także reprezentację przed sądami na terenie całej Polski.


 

Słowa kluczowe: odszkodowania łódź, dochodzenie odszkodowań zgierz, adwokat Zgierz, adwokat w Łodzi, porady prawne Łódź, dobry adwokat Łódź, porady prawne, odszkodowania, zadośćuczynienie

Zobacz inne sprawy z kategorii > Odszkodowania i zadośćuczynienia
Dobrowolne ubezpieczenie Odszkodowanie z OC sprawcy wypadku Zadośćuczynienie dla osób najbliższych Pogryzienie przez psa rolnika a odszkodowanie Zadośćuczunienie za zmarłego w rodzinie Jakie szkody pokryje ubezpieczenie OC rolników Odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowany urlop Kto jest odpowiedzialny za stan chodnika? Utrata wartości nieruchomości - odszkodowanie Opodatkowanie odszkodowania i zadośćuczynienia Uszkodzenie jednej opony a konieczność wymiany obu Od kiedy naliczane są odsetki od zadośćuczynienia Kompensata dla ofiar przestępstw Utrata wartości pojazdu na skutek wypadku Odszkodowania Łódź Zgierz Odszkodowanie nieopodatkowane PIT jako dochód Odszkodowanie powinno uwględniać VAT Zakazana klauzula w polisie nie do zaakceptowania Szkoda wyrządzona przez dziecko Brak zapiętych pasów - wpływ na odszkodowanie i zadośćuczynienie