Kancelaria Adwokacka
Adwokat Piotr Sęk
kom: 723 639 158
ADWOKAT ŁÓDŹ, ADWOKAT ZGIERZ, ADWOKAT OZORKÓW
Kancelaria Adwokacka Adwokata Piotra Sęk w Łodzi, w Zgierzu i w Ozorkowie świadczy kompleksową pomoc i doradztwo prawne z wielu dziedzin prawa. Reprezentujemy Klientów przed sądami i innymi organami m.in. w sprawach karnych, w sprawach cywilnych, w sprawach rodzinnych, w sprawach spadkowych, w sprawach gospodarczych oraz w sprawach administracyjnych. Posiadamy ponad 10 letnie doświadczenie w praktyce adwokackiej.
Usługi naszej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi w Zgierzu i Ozorkowie świadczone są zarówno na rzecz osób fizycznych jak i dla podmiotów gospodarczych i obejmują m.in.: doradztwo i porady prawne, sporządzanie i opiniowanie projektów pism i umów, reprezentację Klientów przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, organami administracji publicznej oraz przed organami ścigania jak i bieżącą obsługę prawną przedsiębiorstw.
Nasza Kancelaria Adwokacka znajduje się w Łodzi przy ul. Narutowicza 69 lok. 6, w Zgierzu przy ul. Powstańców Śląskich 21 lok. 21 oraz w Ozorkowie przy ul. Starzyńskiego 33 lok. 1. Zapewniamy reprezentację Klientów na obszarze całego Kraju. Podstawowy zasięg terytorialny usług naszej Kancelarii Adwokackiej obejmuje sądy i inne organy z województwa łódzkiego m.in.: Łódź, Zgierz, Łęczyca, Pabianice, Brzeziny, Sieradz, Skierniewice, Ozorków, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Piotrków Trybunalski i Bełchatów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentacji Klientów przed sądami oraz innymi organami w Łodzi, Zgierzu i nie tylko.
Doskonale rozumiemy, że większość osób ma prawo czuć się kompletnie zagubionymi w skomplikowanym i ciągle zmieniającym się polskim systemie prawnym. Działanie na własną rękę, bez pomocy profesjonalnego wsparcia, może się okazać czasami bolesne w swych konsekwencjach.
Łódź, Zgierz, Ozorków to miasta, w których nietrudno o ofertę adwokatów. Przy wyborze kancelarii adwokackiej w Łodzi, w Zgierzu, czy w Ozorkowie istotnym jest, aby zdecydować się na taką z nich, która zapewni nie tylko rzetelną ocenę konkretnej sprawy i jej poprowadzenie, ale ponadto zadba o komfortowy kontakt z Klientem na każdym etapie postępowania. To właśnie ścisła i uczciwa współpraca z Klientem jest kluczem do sukcesu w bardzo wielu sprawach.
Doświadczenie, zaangażowanie, rzetelność, uczciwość i klarowna komunikacja to cechy, którymi naszym zdaniem powinna odznaczać się każda kancelaria adwokacka. To, w czym czujemy się jak ryba w wodzie, to sprawy karne, sprawy odszkodowawcze i sprawy spadkowe. Jeśli potrzebują Państwo fachowej pomocy prawnej adwokata w Łodzi, w Zgierzu, czy w Ozorkowie zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.
Więcej na: www.odszkodowania-adwokat.pl
KEYWORDS: ADWOKAT ŁÓDŹ, ADWOKAT ZGIERZ, ADWOKAT OZORKÓW, KANCELARIA ADWOKACKA ŁÓDŹ, SPRAWY ROZWODOWE, KANCELARIA ADWOKACKA ZGIERZ, ADWOKAT ŁÓDŹ, SPRAWY KARNE ADWOKAT ŁÓDŹ, ODSZKODOWANIA ZGIERZ, DOZÓR ELEKTRONICZNY, OBRONA W SPRAWACH KARNYCH, DOCHODZENIE ODSZKODOWAŃ ŁÓDŹ, ADWOKAT SPRAWY KARNE ŁÓDŹ, ZGIERZ, PORADY PRAWNE ŁÓDŹ, ADWOKAT W ŁODZI, ADWOKACI W ZGIERZU, ADWOKAT ŁÓDŹ SPRAWY KARNE, JAZDA POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO , PORADY PRAWNE ZGIERZ
Kancelaria Adwokacka
Adwokat Sęk Piotr
Opinie klientów
"Bardzo polecam usługi Pana Mecenasa. Sprawa sądowa została wygrana. Kontakt z Panem Mecenasem przebiegał bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Odpowiadał na każde nurtujące pytanie. Jeszcze raz bardzo polecam usługi Pana Adwokata Piotra. "
Kamila
"Polecam, współpraca z adwokatem bez zastrzeżeń, sprawa zakończona sukcesem. Bezproblemowy kontakt z kancelarią adwokacką, wiele kwestii można załatwić elektronicznie co dla mnie było mega udogodnieniem."
Tomasz
"Bardzo polecam Pana Mecenasa Piotra Sęk ze względu na duży profesjonalizm i indywidulane podejście do człowieka. Bez Jego fachowego wsparcia i pomocy w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów - wniosków, nie udało by się pozytywnie zakończyć sprawy spadkowej. Polecam, gdy zajdzie taka potrzeba na pewno ponownie skorzystam z usług Pana Mecenasa Piotra Sęk."
Anna
"Już drugi raz korzystałam z pomocy adwokata - pana Piotra. Pełen profesjonalizm i dobre podejście do klienta. Serdecznie polecam"
Krystyna
"Pan Mecenas jest osobą rzetelną. Zawsze służy radą i pomocą. Pełne zaangażowanie w prowadzoną sprawę. Zawsze mogłem liczyć na pomoc Pana Piotra choćby telefonicznie – świetny kontakt i bardzo pomocne porady. Ogromna wiedza i doświadczenie Polecam z całego serca tego dobrego adwokata. Sprawa zakończona pomyślnie. Gorąco polecam Marcin S."
Marcin
"Dobry, skuteczny i profesjonalny prawnik. Na pewno skorzystam ponownie z usług Kancelarii."
Ewa
Najnowsze porady i artykuły prawne
Odpowiedzialność za wady fizyczne pojazdu w leasingu
Kto odpowiada za wady fizyczne pojazdu, który jest w leasingu? Leasingodawca, czy sprzedawca? Do kogo kierować w takim przypadku roszczenia z tytułu rękojmi? W jaki sposób rozwiązać problem wadliwego auta podczas trwania umowy leasingu?
Auto w leasingu a odpowiedzialność za wady fizyczne pojazdu Kto odpowiada za wady fizyczne pojazdu, który jest w leasingu? Leasingodawca, czy sprzedawca? Do kogo kierować w takim przypadku roszczenia z tytułu rękojmi? W jaki sposób rozwiązać problem wadliwego auta podczas trwania umowy leasingu? Co należy uczynić w sytuacji gdy w nowym samochodzie dostrzegamy wady, które uniemożliwiają korzystanie z przedmiotu leasingu, zaś leasingobiorca nadal jest zobowiązani uiszczać raty na rzecz leasingodawcy? W zdecydowanej większości przypadków leasingi dotyczą nowych pojazdów, niemniej często zdarza się, że nawet w wypadku nowych aut pojawiają się wady, awarie, które utrudniają życie leasingobiorcy. Do kogo w takim przypadku skierować roszczenia z tytułu rękojmi czy gwarancji? Do leasingodawcy, czy do sprzedawcy pojazdu? Czy leasingodawca odpowiada za wady fizyczne ...
Masz zakaz dożywotniego prowadzenia pojazdów? – Możemy Ci pomóc!
Masz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym i zastanawiasz się co z tym zrobić? W dzisiejszych czasach brak prawa jazdy jest nie lada problemem, więc może warto spróbować ograniczyć orzeczony zakaz do niezbędnego minimum?
Masz zakaz dożywotniego prowadzenia pojazdów? – Możemy Ci pomóc! 4 czerwca 2024 r. jest rewolucyjną datą dla kierujących, wobec których orzeczono środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych – a wszystko za sprawą wyroku Trybunału Konstytucyjnego (sygn. akt: SK 22/21), w którym Trybunał stanął na stanowisku, że art. 42 § 3 kodeksu karnego (środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, orzekany w warunkach tam wskazanych), w zakresie w jakim narzuca na sąd obowiązek orzeczenia zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych dożywotnio w razie popełnienia przestępstwa z art. 178a § 4 kodeksu karnego jest niezgodny z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Jakie skutki ma wyrok TK z 4 czerwca 2024 r. dla kierowców? Powyżej wskazany wyrok Trybunału Konstytucyjnego ...
Wszystko o opłacie planistycznej
Czym jest opłata, renta planistyczna? Jakie przepisy ją regulują? Kiedy, przez kogo i w jakiej wysokości może być nałożona? Czy opłata planistyczna będzie naliczona w przypadku wydania warunków zabudowy?
Wszytsko o opłacie planistycznej Czym jest opłata, renta planistyczna? Jakie przepisy ją regulują? Kiedy, przez kogo i w jakiej wysokości może być nałożona? Czy opłata planistyczna będzie naliczona w przypadku wydania warunków zabudowy? Podstawowa regulacja prawna dotycząca opłaty planistycznej zawarta jest w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a dokładnie w art. 36 tejże ustawy. Kiedy mamy do czynienia z opłatą planistyczną? Jak czytamy w w/w artykule, jeżeli w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą wartość nieruchomości wzrosła, a właściciel lub użytkownik wieczysty zbywa tę nieruchomość, wójt, burmistrz albo prezydent miasta pobiera jednorazową opłatę ustaloną w tym planie, określoną w stosunku procentowym do wzrostu wartości nieruchomości. Opłata ta jest dochodem własnym gminy. Wysokość opłaty nie może być wyższa niż 30 % wzrostu wartości ...
Uprawnienia Policji w przypadku przemocy domowej
Jakie uprawnienia ma Policja w przypadku zgłoszenia przemocy domowej? Co i w jakim czasie może zrobić Policja w sytuacji stwierdzenia przemocy domowej? Jakie przepisy regulują wskazane kwestie?
Uprawnienia Policji w przypadku przemocy domowej Jakie uprawnienia ma Policja w przypadku zgłoszenia przemocy domowej? Co i w jakim czasie może zrobić Policja w sytuacji stwierdzenia przemocy domowej? Jakie przepisy regulują wskazane kwestie? W tym zakresie musimy się odnieść do ustawy o Policji, a konkretnie art. 15a i następnych. Przede wszystkim, jak czytamy w powyżej wskazanych przepisach Policjant ma prawo zatrzymania osoby stosującej przemoc domową, stwarzającą bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego. Policja niezwłocznie zawiadamia o fakcie dokonania zatrzymania prokuratora i właściwy miejscowo zespół interdyscyplinarny, o którym mowa w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy domowej, a gdy w mieszkaniu zamieszkują osoby małoletnie także właściwy miejscowo sąd opiekuńczy. Nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania wydany przez Policję Policja uprawniona jest także do wydania wobec osoby stosującej przemoc domową w rozumieniu przepisów ustawy ...
Odszkodowanie za niedostarczenie lokalu osobom eksmitowanym
Odszkodowanie za niedostarczenie lokalu osobom eksmitowanym Wielokrotnie słyszymy, że sprawy eksmisyjne to droga przez mękę. Czas, nerwy, pieniądze, procedury i niekiedy uciążliwi lokatorzy, którzy wszelkimi możliwymi sposobami nie chcą wyjść z lokalu. W momencie kiedy uda się uzyskać już wyrok eksmisyjny, powstaje problem lokalu socjalnego. Kolejki po takie lokale w Gminach sięgają niekiedy kilku lat, więc nawet po uzyskaniu wyroku eksmisyjnego może się okazać, że kolejne miesiące, a nawet lata nasz lokal będzie zajmowany. Czy w takiej sytuacji można starać się o rekompensatę od Gminy? A jeżeli tak, to o co konkretnie można się starać, na jakich warunkach, w jakich terminach i jakie przepisy to regulują? Odszkodowanie za brak lokalu socjalnego W tej materii musimy sięgnąć do lektury ustawy o ochronie praw lokatorów, a dokładniej do jej art. 18 w zw. z art. 471 Kodeku cywilnego. Jak czytamy we wskazanym przepisie, jeżeli osobie uprawnionej do zawarcia umowy najmu socjalnego lokalu na mocy wyroku ...
Zachowek w udziale 1/2 czy 2/3 ?
Co oznacza niezdolność do pracy i małoletniość wg przepisów o zachowku? Według art. 991 Kodeksu cywilnego, zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy byliby powołani do spadku z ustawy, należą się, jeżeli uprawniony jest trwale niezdolny do pracy albo jeżeli zstępny uprawniony jest małoletni 2/3 wartości udziału spadkowego, który by mu przypadał przy dziedziczeniu ustawowym, w innych zaś wypadkach – 1/2 wartości tego udziału (zachowek). Co oznacza powyżej wskazana niezdolność do pracy oraz małoletniość? Na jaką chwilę bierzemy pod uwagę w/w sytuacje? Na dzień wydawania wyroku w sprawie o zachowek, czy na dzień śmierci spadkodawcy? W niniejszym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie. Niezdolność do pracy a zachowek Kwestia niezdolności do pracy wpływa na wielkość należnego zachowku. Niezdolność do pracy jest ustalana samodzielnie przez sąd w procesie o zachowek. Bierze się w tym zakresie pod uwagę m.in. wiek, czy niepełnosprawność uprawnionego do zachowku. Sąd może, ale nie musi, kierować się ...
KANCELARIA ŁÓDŹ
Łódź, ul. Narutowicza 69 lok. 6 (piętro II)
KANCELARIA ZGIERZ
Zgierz, ul. Powstańców Śląskich 21 lok. 21
KANCELARIA OZORKÓW
Ozorków, ul. Starzyńskiego 33 lok. 1