Adwokat Łódź, Zgierz - Piotr Sek

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Piotr Sęk

Podkreślenie Adwokata

kom: 723 639 158

ADWOKAT ŁÓDŹ, ADWOKAT ZGIERZ, ADWOKAT OZORKÓW

Kancelaria Adwokacka Adwokata Piotra Sęk w Łodzi, w Zgierzu i w Ozorkowie świadczy kompleksową pomoc i doradztwo prawne. Reprezentujemy Klientów przed sądami oraz prowadzimy m.in. sprawy karne, sprawy karno skarbowe, sprawy cywilne, sprawy rodzinne, sprawy spadkowe, sprawy gospodarcze, sprawy administracyjne oraz sprawy pracownicze.

Usługi naszej Kancelarii Adwokackiej w Łodzi w Zgierzu i Ozorkowie świadczone są zarówno na rzecz osób fizycznych jak i dla podmiotów gospodarczych i obejmują m.in.: doradztwo i porady prawne, sporządzanie i opiniowanie projektów pism i umów, reprezentację Klientów przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, organami administracji publicznej oraz przed organami ścigania jak i bieżącą obsługę prawną przedsiębiorstw.

Nasza Kancelaria Adwokacka znajduje się w Łodzi przy ul. Narutowicza 69 lok. 6, w Zgierzu przy ul. Powstańców Śląskich 21 lok. 21 oraz w Ozorkowie przy ul. Starzyńskiego 33 lok. 1. Zapewniamy reprezentację Klientów na obszarze całego Kraju. Podstawowy zasięg terytorialny usług naszej Kancelarii Adwokackiej obejmuje sądy i inne organy z województwa łódzkiego m.in.: Łódź, Zgierz, Łęczyca, Pabianice, Brzeziny, Sieradz, Skierniewice, Ozorków, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Piotrków Trybunalski i Bełchatów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentacji Klientów przed sądami oraz innymi organami w Łodzi, Zgierzu i nie tylko.

Doskonale rozumiemy, że większość osób ma prawo czuć się kompletnie zagubionymi w skomplikowanym i ciągle zmieniającym się polskim systemie prawnym. Działanie na własną rękę, bez pomocy profesjonalnego wsparcia, może się okazać czasami bolesne w swych konsekwencjach.

Łódź, Zgierz, Ozorków to miasta, w których nietrudno o ofertę adwokatów. Przy wyborze kancelarii adwokackiej w Łodzi, w Zgierzu, czy w Ozorkowie istotnym jest, aby zdecydować się na taką z nich, która zapewni nie tylko rzetelną ocenę konkretnej sprawy i jej poprowadzenie, ale ponadto zadba o komfortowy kontakt z Klientem na każdym etapie postępowania. To właśnie ścisła i uczciwa współpraca z Klientem jest kluczem do sukcesu w bardzo wielu sprawach.

Doświadczenie, zaangażowanie, rzetelność, uczciwość i klarowna komunikacja to cechy, którymi naszym zdaniem powinna odznaczać się każda kancelaria adwokacka. To, w czym czujemy się jak ryba w wodzie, to sprawy karne, sprawy odszkodowawcze i sprawy spadkowe. Jeśli potrzebują Państwo fachowej pomocy prawnej adwokata w Łodzi, w Zgierzu, czy w Ozorkowie zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Więcej na: www.odszkodowania-adwokat.pl

KEYWORDS: ADWOKAT ŁÓDŹ, ADWOKAT ZGIERZ, ADWOKAT OZORKÓW, KANCELARIA ADWOKACKA ŁÓDŹ, SPRAWY ROZWODOWE, KANCELARIA ADWOKACKA ZGIERZ, ADWOKAT ŁÓDŹ, SPRAWY KARNE ADWOKAT ŁÓDŹ, ODSZKODOWANIA ZGIERZ, DOZÓR ELEKTRONICZNY, OBRONA W SPRAWACH KARNYCH, DOCHODZENIE ODSZKODOWAŃ ŁÓDŹ, ADWOKAT SPRAWY KARNE ŁÓDŹ, ZGIERZ, PORADY PRAWNE ŁÓDŹ, ADWOKAT W ŁODZI, ADWOKACI W ZGIERZU, ADWOKAT ŁÓDŹ SPRAWY KARNE, JAZDA POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO , PORADY PRAWNE ZGIERZ

Adwokat Piotr Sęk

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Sęk Piotr

Opinie klientów

"Bardzo polecam usługi Pana Mecenasa. Sprawa sądowa została wygrana. Kontakt z Panem Mecenasem przebiegał bardzo sprawnie i w miłej atmosferze. Odpowiadał na każde nurtujące pytanie. Jeszcze raz bardzo polecam usługi Pana Adwokata Piotra. "

Opinia z Gooogle

Kamila

"Polecam, współpraca z adwokatem bez zastrzeżeń, sprawa zakończona sukcesem. Bezproblemowy kontakt z kancelarią adwokacką, wiele kwestii można załatwić elektronicznie co dla mnie było mega udogodnieniem."

Opinia z Gooogle

Tomasz

"Bardzo polecam Pana Mecenasa Piotra Sęk ze względu na duży profesjonalizm i indywidulane podejście do człowieka. Bez Jego fachowego wsparcia i pomocy w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów - wniosków, nie udało by się pozytywnie zakończyć sprawy spadkowej. Polecam, gdy zajdzie taka potrzeba na pewno ponownie skorzystam z usług Pana Mecenasa Piotra Sęk."

Opinia z Gooogle

Anna

"Już drugi raz korzystałam z pomocy adwokata - pana Piotra. Pełen profesjonalizm i dobre podejście do klienta. Serdecznie polecam"

Opinia z Gooogle

Krystyna

"Pan Mecenas jest osobą rzetelną. Zawsze służy radą i pomocą. Pełne zaangażowanie  w prowadzoną sprawę. Zawsze mogłem liczyć na pomoc Pana Piotra choćby telefonicznie – świetny kontakt i bardzo pomocne porady. Ogromna wiedza i doświadczenie  Polecam z całego serca tego dobrego adwokata. Sprawa zakończona pomyślnie. Gorąco polecam Marcin S."

Opinia z Gooogle

Marcin

"Dobry, skuteczny i profesjonalny prawnik. Na pewno skorzystam ponownie z usług Kancelarii."

Opinia z Gooogle

Ewa

Najnowsze porady i artykuły prawne

Uchylanie się od obowiązku naprawienia szkody na gruncie kodeksu karnego (art. 244c)

Uchylanie się od obowiązku naprawienia szkody na gruncie kodeksu karnego (art. 244c)

Czy poza egzekucją komorniczą można skazanego przymusić do wykonania obowiązku naprawienia szkody? Jeśli tak, to w jaki sposób i jak w tym może pomóc adwokat?   

Uchylanie się od obowiązku naprawienia szkody - art. 244c k.k. W 2023 r. polski ustawodawca zdecydował się wprowadzić do kodeksu karnego przepis ustanawiający karalność czynu przestępnego, jakim jest uchylanie się przez osobę zobowiązaną od orzeczonego przez sąd na rzecz pokrzywdzonego lub jego osoby najbliższej środka kompensacyjnego w postaci obowiązku naprawienia szkody, obowiązku zadośćuczynienia za doznaną krzywdę lub nawiązki.  Celem wprowadzenia takiej regulacji jest nie tylko zapewnienie pokrzywdzonemu, będącego ofiarą przestępstwa, odpowiedniego zabezpieczenia jego interesów majątkowych, ale takie rozwiązanie ma zabezpieczyć ponadto działalność wymiaru sprawiedliwości, wyraźnie podkreślając obowiązek respektowania wydanych przez sąd rozstrzygnięć.  Uchylanie się od orzeczonego obowiązku naprawienia szkody Przewidziane w artykule 244c kodeksu karnego zachowanie sprawcy ma polegać na uchylaniu się przez niego od obowiązku naprawienia szkody (dalej zadośćuczynienia czy nawiązki), co oznacza, że zobowiązany świadomie (umyślnie) ...

Odpowiedzialność hoteli

Odpowiedzialność hoteli

Za co i na jakich zasadach odpowiada hotel i jego pracownicy? W jakim terminie można dochodzić roszczeń od hotelu i kiedy się one przedawniają?  

Odpowiedzialność hoteli Czy hotel może ponosić odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie rzeczy wniesionych do niego przez osobę korzystającą z usług takiego hotelu?  Zdecydowanie tak! Takie rozwiązanie przewiduje Kodeks cywilny w art. 846. Zgodnie z nim podmiot prowadzący i utrzymujący zarobkowo hotel lub podobny zakład (np. pensjonat, motel, hostel, domek wczasowy, gospodarstwo agroturystyczne, schronisko) jest odpowiedzialny za utratę lub uszkodzenie rzeczy wniesionych przez osobę korzystającą z usług takiego hotelu lub podobnego zakładu, zwaną dalej "gościem".  Odpowiedzialność ta nie jest jednak nieograniczona, bowiem – jak stanowi dalsza część art. 846 § 1 – hotel (lub inny podobny zakład) nie ponosi odpowiedzialności, jeśli szkoda wynikła z właściwości rzeczy wniesionej lub wskutek siły wyższej albo powstała wyłącznie z winy poszkodowanego lub osoby, która mu towarzyszyła, była u niego zatrudniona albo go odwiedzała. Czym jest ...

Ochrona wierzyciela przed niewypłacalnością dłużnika

Ochrona wierzyciela przed niewypłacalnością dłużnika

Czym jest i jak wykorzystać skargę pauliańską? W jakich sytuacjach można z niej skorzystać? W jaki sposób chronić się przed niewypłacalnością dłużnika?

Ochrona wierzyciela przed niewypłacalnością dłużnika Powszechnym zjawiskiem występującym w naszej codzienności jest tzw. niewypłacalność dłużnika. Polega ona na tym, iż po zaciągnięciu określonego zobowiązania dłużnik nie jest w stanie (umyślnie bądź też nie) spełnić ciążącego na nim świadczenia, wynikającego z powstałego między nim a inną osobą (wierzycielem) stosunku prawnego. Nie ulega zatem wątpliwości, iż sytuacja w jakiej wówczas znajduje się wierzyciel jest dla niego szczególnie niekorzystna – nie otrzymuje on świadczenia (najczęściej pieniężnego), do którego żądania jest uprawniony.  Skarga pauliańska – co to jest? Przepisy Kodeksu cywilnego przewidują szeroki zakres ochrony takich wierzycieli. Jedną z instytucji, która takową funkcję ochronną ma realizować jest skarga pauliańska uregulowana w art. 527 k.c. (i następne). Wierzyciel może z niej skorzystać w sytuacji, gdy jego dłużnik celowo wyzbywa się swojego majątku tak, aby nie być ...

Kara umowna - jak to działa?

Kara umowna - jak to działa?

Czym jest kara umowna? W jaki sposób można walczyć z zapisami dotyczącymi kary umownej? Na czym polega miarkowanie kary umownej? Wszystko o karach umownych.  

Kara umowna - czym jest i jak działa?  Pojęcie kary umownej przewiduje ustawodawca w art. 483 § 1 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z przywołanym przepisem kara umowna polega na tym, iż „można zastrzec w umowie, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego nastąpi przez zapłatę określonej sumy”.  Zgodnie z powyższym kara umowna dochodzi do skutku jedynie wtedy, gdy po pierwsze została przewidziana przez strony w zawieranej przez nich umowie, a po drugie – zostało naruszone, powstałe z woli stron, zobowiązanie (dłużnik nie wykonał go bądź wykonał je wadliwie, np. po terminie).  Jest to niezwykle popularna konstrukcja umowna, stanowiąca szczególną sankcję (karę pieniężną), którą można wprowadzić tylko w razie naruszenia przez dłużnika zobowiązania niepieniężnego (np. niedostarczenie materiałów zamawiającemu) – zastrzeżenie kary umownej dla zabezpieczenia prawidłowego wykonania zobowiązania ...

Jak pozbyć się małżonka z domu który stosuje przemoc?

Jak pozbyć się małżonka z domu który stosuje przemoc?

Jakie są skuteczne rozwiązania prawne w przypadku przemocy domowej? Co można zrobić w przypadku przemocy domowej? 

Jak wyrzucić z domu małżonka stosującego przemoc? Przemoc jako zjawisko polegające na działaniu lub zaniechaniu jednej osoby wobec drugiej przybierać może formę fizyczną lub psychiczną. Przemoc domowa, będącą kwalifikowaną postacią przemocy, należy rozumieć jako jednorazowe lub powtarzające się zachowanie bądź zaniechanie wykorzystujące przewagę fizyczną, psychiczną lub ekonomiczną, która narusza dobra lub prawa ofiary, w szczególności naraża osobę doznającą przemoc na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, mienia lub naruszające jej godność, nietykalność cielesną czy też wolność seksualną. Przemoc w rodzinie nie pozostaje obojętna na reakcję prawnokarną, lecz ponadto ofiary doznające przemocy chronione są na gruncie Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Pokrzywdzeni w rodzinie są więc coraz bardziej chronieni prawnie przez szereg możliwości oferowanych przez ustawodawcę, jak np. zobowiązanie do opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazie zbliżania się do mieszkania.  Art. 11a Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy ...

Zatarcie skazania - kiedy, jak, gdzie?

Zatarcie skazania - kiedy, jak, gdzie?

W jaki sposób można pozbyć się wpisu z krajowego rejestru karnego? Kiedy skazanie ulega zatarciu? W jaki sposób przygotować wniosek o zatarcie skazania?

Zatarcie skazania – przesłanki, kiedy, w jaki sposób, gdzie?  Według art. 106 Kodeksu karnego, z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe; wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych. Czyli mamy tu do czynienia z fikcją prawną, że do skazania w ogóle nie doszło, połączoną z bezwarunkowym nakazem usunięcia wpisu z rejestru skazanych.  Co istotne, w razie zatarcia skazania uprzednio skazany ma prawo pomijać to, że był on skazany we wszelkich składanych publicznie oświadczeniach, deklaracjach. Fakt, czy ktoś był uprzednio karany, czy też nie ma bardzo duże znaczenie w przypadku ponownego konfliktu z prawem. W oczach sądu, ktoś kto po raz pierwszy ma konflikt z prawem jest traktowany co do zasady łagodniej, niż ktoś kto ma już wpis, wpisy w karcie karnej, dlatego też warto postarać się, aby ...

Zaufali naszej kancelarii

KANCELARIA ŁÓDŹ


Łódź, ul. Narutowicza 69 lok. 6 (piętro II)

Zobacz trasę dojazdu do Kancelarii w Łodzi

KANCELARIA ZGIERZ


Zgierz, ul. Powstańców Śląskich 21 lok. 21

Zobacz trasę dojazdu do Kancelarii w Zgierzu

KANCELARIA OZORKÓW


Ozorków, ul. Starzyńskiego 33 lok. 1

Zobacz trasę dojazdu do Kancelarii w Ozorkowie